HAKKIMIZDA

3 nesildir sağlam adımlarla ilerleyen ve gün be gün büyüyerek yoluna devam eden Çakır Ahşap’ın hikayesi 1931 yılında başladı. Sami Çakır’ın kurduğu şirket, Atalay Çakır tarafından Almanya’da alınan profesyonel eğitim sonrasında gittikçe gelişti. Batı Karadeniz bölgesinde sektörünün en büyük firması olan Çakır Ahşap, bugün yurt içi ve yurt dışında bir çok çalışma yaparak yoluna Derya Çakır yönetiminde devam ediyor. Ahşap sektöründeki son teknolojiyi kullanan, bunu titiz işçilik ve başarılı mimarlarla birleştirerek konsept projelere imza atan şirket, Bartın ve çevre illerde önemli bir istihdam yaratıyor.

Çakır Ahşap’ın başarı hikayesinde Küre Dağları ormanlarında yetişen kayın, meşe ve dişbudak ağaçları önemli bir yer tutuyor. Orman depolarında özenle seçilen tomruklar, uygun kuruluk derecesine geldikten sonra projelere özel olarak şekillendiriliyor. Finger joint tekniğiyle masif panellerin yapıldığı fabrikamızda aynı zamanda tasarım ve üretim programlarıyla çizimler yapılıp üretiliyor. Üretim aşamasından sonra zımparalanan ürünler, çizik ve renk solmalarına karşı cilalanıyor. Ürünlerin nakliye ve montajı da profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Yurt içi ve yurt dışında bir çok fuara katılan Çakır Ahşap Türkiye’nin her yerine ölçü ve montaj hizmeti sunarak sizinle yakından ilgileniyor.

Konusunda uzman ve vizyonel yönetim kadrosu ile ahşap kapı ve nalburiye piyasasına da giriş yapan Çakır Ahşap, şirket odaklarını kaliteli malzeme, kaliteli işçilik, son teknoloji kullanımı ve üst segment ürünler üzerine kurmuş bir firmadır. Bu odaklarla farklı butik tasarımlar ve anahtar teslim projeler üretilmektedir. Yurt içinde her bölgeye çalışan firmamız, yurt dışında ise Hollanda, Almanya, Gürcistan, Moldova gibi bir çok ülkeye ürünlerini ihraç etmiş ve etmeye devam etmektedir.

Bartın’da fabrika, showroom ve ofisi bulunan Çakır Ahşap, bir yandan geri dönüşüm malzemelerle farklı tarzlarda ürünler üretirken diğer yandan sosyal sorumluluk projeleriyle Bartın ve çevre illerde önemli organizasyonlara imza atmaktadır.